Carter Lowe Alkotó, vállalkozó és öngondoskodás szószólója
Olvasási idő: 2 perc

A thai box világbajnokság utolsó mérkőzései

A fehérorosz sportolók ismét bebizonyították, hogy a mi thai box iskolánk az egyik legerősebb a világon. A thai box világbajnokság utolsó mérkőzései.

Tegnap, május 9-én Langkawi szigetén (Malajzia) véget értek a thai box világbajnokság utolsó mérkőzései. Ezen a világfórumon 105 ország közel 2000 sportolója vett részt. A fehérorosz sportolók ismét bebizonyították, hogy a mi thai ökölvívó iskolánk az egyik legerősebb a bolygón: a csapatban a felnőtt csapat lett a második, a junior csapat pedig az első.

A szenior sportolók 4 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel rendelkeznek. A csapat állásában a fehérorosz harcosok csak a thai csapattól kaptak ki, a harmadik, illetve a negyedik helyet Ukrajna és Oroszország szerezte meg.

Eminens harcosok, akik többször is bebizonyították, hogy gyakorlatilag nincs párjuk a világon, aranyat tettek a nemzeti csapat malacperselyébe. Ezek Andrey Kulebin (67 kg, SC "Kick Fighter"), Dmitrij Valent (75 kg, SC "Kick Fighter"), Denis Goncheronok (91 kg, SC "Patriot") és Alekszej Kudin (+91 kg, Sportiskola Molodechno).

Két srácunk és három lányunk lett a világbajnoki ezüstérmes:

• Murat Azerbiev (60 kg, SC "Mops"); • Dmitrij Varec (63,5 kg, SC "Bulat"); • Alena Leshkevich (45 kg, SC "Mops"). • Maria Valent (60 kg, "Patriot" klub) • Maria Belush (75 kg, SC "Kick Fighter")

Bronz Sergey Skiba (51 kg, SC "Olimp"), Andrey fiókjában. Zaits (57 kg, SC "Kick Fighter") és Artem Sosnovsky (86 kg, SC "Toltec").

A fehérorosz juniorok 8 arany- és 1 ezüstérmet nyertek:

Arany:

1. Mihail Petrovszkij (45 kg, SC "Svetogor"); 2. Valdas Beliauski (48 kg, SC "Chinook"); 3. Nyikolaj Szvedomszkij (51 kg, Msztyiszlavli Sportiskola); 4. Roman Dovnar (60 kg, SC "Arany győzelem"); 5. Nyikita Shostak (63,5 kg, SC "Bulat"), 6. Zhora Akopjan (67 kg, Polotsk Sportiskola), 7. Vadim Vaskov (71 kg, SC "Chinook")

8. Tatyana Tereshenok (54 kg, SC) "Svetogor").

Ezüst:

1. Vlagyiszlav Nyikityin (75 kg, Polocki Sportiskola).

Ezenkívül Andrei Kulebint a világbajnokság legjobb harcosának is elismerték. Az elődöntőben, amelynek első fordulójában Andrei kiütötte thaiföldi ellenfelét, a fehérorosz szó szerint vastapsot kapott a közönségtől.

Malajziából visszatérve Kulebin megkezdi a felkészülést a Grand Prix Russia Open tornára, amelyet május 22-én Nyizsnyij Novgorodban rendeznek.